<>

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

بررسی تاثیر پوزولان تفتان بر خصوصیات بتن غلتکی روسازی راه

خلاصه
در سالهای اخیر استفاده از بتن غلتکی روسازی راه با استقبال فراوانی همراه بوده است. این امر را میتوان بدلیل توجیهات فنی واقتصادی این روشنوین ساخت دانست. رویه بتن غلتکی در حقیقت بتن متراکم شدهای است که دارای خصوصیات بارزی چون دوام زیاد، هزینههای ساخت کم وتعمیر و نگهداری در سطوح کم میباشد. در این پژوهش تاثیر استفاده از پوزولان، بهعنوان مصالح مکمل سیمانی، بر خواص بتن غلتکی روسازی باهدف تقویت خواص بتن غلتکی و کاهش هزینه ها، بررسی شده است. بدین منظور تعدادی نمونه استوانهای با جایگزین کردن پوزولان تفتان با و استفاده از روش چکش برقی مطابق با استاندارد / 00 و 00 درصد مواد سیمانی، نسبت آب به سیمان معادل 55 ، نسبتهای وزنی 0 ASTM C 1435 متراکم و ساخته شد. بررسی نتایج مقاومتفشاری و مقاومت کششی دونیم شدگی نمونههای آزمایشگاهی ساخته شده در زمانهایعملآوری مختلف، تاکیدی بر عملکرد پوزولان تفتان در افزایش مقاومت از 02 روز به 00 روز میباشد. همچنین نتایج آزمایشگاهی نشان میدهد که با افزایش درصد پوزولان، میزان نفوذپذیری و جذب نمونههای بتن غلتکی ساخته شده کاهش مییابد.


کلمات کلیدی:

بتن غلتکی . مقاومت فشاری . مقاومت کششی . نفوذپذیری جذب

 

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی  (1394)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , بتن غلتکی , مقاومت فشاری , مقاومت کششی , نفوذپذیری جذب ,
:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 2 مهر 1399 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه